Aleksandra Wolińska

psycholog, psychoterapeuta

aleksandra wolińska psycholog, psychoterapeuta

mgr Aleksandra Wolińska
Psycholog Kliniczny, Neuropsycholog, Certyfikowany Psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego

Jestem psychologiem, specjalistą w dziedzinie psychologii klinicznej, neuropsychologiem i psychoterapeutą. Kurs psychoterapii ukończyłam w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, a 4-letnią specjalizację z psychologii klinicznej w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Obecnie pracuję w Zakładzie Psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego, gdzie uczestniczę w procesie kwalifikacji pacjentów do terapii indywidualnej i grupowej oraz zajmuję się pracą dydaktyczną. Od kilku lat prowadzę także własną praktykę psychoterapeutyczną (w podejściu psychodynamicznym, pod superwizją), w ramach której pomagam osobom w depresji, z diagnozą zaburzeń nerwicowych czy osobowości.

W gabinecie zajmuję się ponadto szeroko rozumianą diagnozą psychologiczną (w tym neuropsychologiczną). Pacjenci mogą wykonać u mnie różne testy badające m.in. osobowość, funkcje poznawcze, inteligencję, temperament czy sposoby radzenia sobie ze stresem. W diagnostyce bliskie jest mi jednak myślenie holistyczne. Staram się patrzeć na problem pacjenta z różnych perspektyw (sytuacyjnej, osobowościowej, medycznej, itd.) tak, aby w toku spotkań diagnostycznych pacjent mógł zyskać jak najpełniejsze rozumienie tego, co się z nim dzieje.

Prowadzę rehabilitację neuropsychologiczną (poprzedzoną diagnozą neuropsychologiczną) dla osób po urazach głowy, udarach mózgu, ale także zainteresowanych poprawą sprawności intelektualnej.